Zwycięstwo Tura na koniec rundy zasadniczej

Sport Wt. 04.04.2023 11:49:28
04
kwi 2023

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski rozegrał 3 kwietnia mecz ostatniej kolejki w ramach 2.Ligi koszykarzy. Bielszczanie podejmowali wicelidera Energę Basket Warszawa. Spotkanie odbyło się w Warszawie. Był to mecz kończący zmagania rundy zasadniczej.

W pierwszych fragmentach to Tur doprowadził do wyniku 2:9. Gospodarze odrobili szybko stratę i po półtorej minuty był remis. Dalej toczyła się wyrównana walka. Utrzymanie się w grze przyjezdni mogą zawdzięczać Szymonowi Urbańskiemu, którego punkty trzy razy z rzędu wyprowadzały KKS na prowadzenie w spotkaniu. Kwarta zakończyła się wynikiem 19:20.

Kolejna odsłona to ponowne mocne otwarcie bielszczan, szybko odzyskali przewagę, której nie oddali do końca pierwszej połowy. Energa nie potrafiła zdobyć punktu przez długi okres. Ostatnim celnym rzutem popisał się Wojciech Rajkowski, który rzucił trójkę około trzy minuty po kolejnym rozpoczęciu gry. Zespół z Podlasia dominował na parkiecie i schodził na drugą połowę przy stanie 28:43.

Od razu po przerwie Łukasz Kuczyński zaliczył dwie celne trójki pod rząd. Koszykarze Tura prowadzili już dziewiętnastoma punktami. Wszystko wskazywało na to, że ten stan rzeczy utrzyma się do końca spotkania. Warszawiacy wzięli się jednak, za odrabianie strat. Dominacja gości skończyła się, a Energa dała radę doprowadzić rezultat do 44:54.

Ostatnia kwarta była najbardziej emocjonująca. W pierwszych pięciu minutach Energa doprowadziła do remisu 59:59. Tur był nieskuteczny pod koszem. Dwa razy za sprawą Karola Dębskiego gospodarze wychodzili na dwupunktowe prowadzenie, potem Jakub Szumert dołożył trójkę i KKS był w nieciekawej sytuacji. Koszykarze z Bielska przebudzili się w końcowych minutach. Agresywna gra drużyny ze stolicy, podarowała przyjezdnym 4 rzuty wolne, których nie zmarnowali. KKS Tur Basket Bielsk Podlaski wygrywa 70:74.

Bielszczanie już wcześniej zapewnili sobie awans do strefy play-off. W pierwszym meczu drugiej rundy zmierzą się z TSK Roś Pisz.

Energa Basket Warszawa vs KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 70:74(20:19, 8:24, 16:11, 26:20)

Skład KKS Tur Basket Bielsk Podlaski skład: 1.Piotr Bobka 3, 7.Bartłomiej Wróblewski 6, 9.Łukasz Kuczyński 31, 15.Szymon Urbański 8, 17.Mikołaj Krakowiak 6, 35.Aaron Weres 13, 77.Marcin Marczuk 0, 93.Pavel Karasevich 7.