Nieznaczna porażka Tura

Sport Pon. 20.03.2023 17:49:17
20
mar 2023

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski w meczu 27. kolejki 2. Ligi koszykarzy podejmował u siebie Isetia WMSS. Spotkanie odbyło się 18 marca w hali przy ulicy Poniatowskiego.

W mecz lepiej weszła drużyna gospodarzy. Pierwsza kwarta całkowicie przebiegała pod ich dyktando. Dobra obrona oraz cztery trafione trójki wywindowały wynik na 27:15. Kolejna odsłona ukazywała bardziej wyrównaną grę. Drużyna gości powoli oraz systematycznie wzięła się do odrabiania strat. Dzięki świetnej grze Kacpra Mościckiego, który zdobył 7 punktów, goście schodzili na przerwę tylko przy pięciu oczkach straty.

Druga połowa to dalszy ciąg pogoni Isetii za drużyną z Bielska. Celnym rzutem rozpoczął ją wspomniany wcześniej Mościcki. Brak skuteczności Tura pozwolił zespołowi z Warszawy odrobić kolejne punkty oraz prawie wyrównać stan spotkania. W decydującej kwarcie gospodarze nie wytrzymali presji, przegrywając mecz 76:81.

Mimo porażki KKS Tur Basket Bielsk Podlaski cały czas utrzymuje się na miejscu dającym awans do strefy play-off.

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski vs Isetia WMSS 76:81
(27:15, 13:20, 16:23, 20:23)

KKS Tur skład: 1. Piotr Bobka 5, 7. Bartłomiej Wróblewski 9, 8. Jakub Grigoruk 4, 9. Łukasz Kuczyński 11, 15. Szymon Urbański 7, 17. Mikołaj Krakowiak 1, 27. Wojciech Jakubiak 10, 35. Aron Weres 12, 77. Marcin Marczuk 6, 93. Pavel Karasevich 11.