KKS Tur Basket Bielsk Podlaski pewnie zmierza po play-offy!

Sport Niedz. 12.03.2023 15:11:36
12
mar 2023

W sobotę, 11 marca rozegrana została 26 kolejka 2 Ligi Mężczyzn koszykarzy. KKS Tur Basket Bielsk Podlaski grał mecz wyjazdowy z zespołem KS Legion Legionowo. Było to spotkanie drużyn walczących o strefę play-off.

Zespół z Bielska rozpoczął mecz od zgarnięcia piłki z rzutu sędziowskiego. Pierwsze dwie minuty nie przynosiły punktu dla żadnej ze stron. Obydwa zespoły były bardzo nieskuteczne. Zbieranie punktów rozpoczął Bartłomiej Wróblewski celnym rzutem sprzed siódmego metra, dając prowadzenie Basketowi. Przez pierwszą część kwarty goście grali agresywnie, dając Legionowi częste okazje do wykorzystywania rzutów wolnych. Dzięki temu gospodarze mogli wyjść na nieznaczne prowadzenie. Jednak im bliżej końca czasu to KKS rozpędzał się coraz bardziej. Niektóre próby rzutów za trzy oraz skuteczność pod koszem pozwoliły na objęcie prowadzenia 13:19 oraz rozpoczęcie drugiej kwarty w dobrych nastrojach.

Na początku drugiej odsłony koszykarze z Bielska powiększyli swoją przewagę do dziesięciu oczek, jednak zawodnicy Legionu zdołali jeszcze odrobić straty. Dobrą skutecznością wykazywał się Çağlar Çalişkan. Turecki zawodnik sam odrobił 7 punktów. Sytuacja była bliźniacza do pierwszej kwarty, gdyż końcówka znów należała do Tura. Zawodnicy KKS-u wykazywali się walecznością oraz mieli trochę więcej szczęścia. Na uwagę zasługuję fakt, iż znacznie częściej wpadały im tak zwane „trójki”. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 34:43.

Po przerwie to gospodarze przejęli inicjatywę. Sukcesywnie zaczęli odrabiać straty. Pomagała im w tym agresywna gra zespołu gości oraz bardzo dobra skuteczność pod koszem. Zespół z Legionowa dostał w prezencie od rywala aż 6 rzutów osobistych z czego wykorzystał 5. Przewaga bielszczan stopniała do jednego punktu. Stan spotkania prezentował się następująco 63:64.

Decydującą partię Legion zaczął jeszcze od wyjścia na prowadzenie, jednak z biegiem czasu to KKS trafiał celniej. Znowu decydująca okazała się lepsza skuteczność rzutów za trzy punkty oraz postawa Pavela Karasevicha, który zdobył dziesięć oczek w tej kwarcie. Mimo początkowej straty gospodarzy, to Basket wytrzymuje presję końcowych minut i wygrywa spotkanie 78:89.

Dzięki odniesionemu zwycięstwu, KKS Tur Basket Bielsk Podlaski zajmuje czwarte miejsce w tabeli i jest na najlepszej drodze do strefy play-off.
KS Legion Legionowo vs KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 78:89 (13:19, 21:24, 29:21, 15:25)

Skład KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: 1. Piotr Bobka 0, 3. Maksymilian Perzyna 0, 7. Bartłomiej Wróblewski 10, 8. Jakub Griogoruk 0, 9. Łukasz Kuczyński 18, 15. Szymon Urbański 7, 17. Mikołaj Krakowiak 3, 27. Wojciech Jakubiak 25, 35. Aron Weres 11, 77. Marcin Marczuk 2, 93. Pavel Karasevich 13.