Bielsk Podlaski

Zapłacił za telefon, dostał puste pudełko

Region Śr. 07.02.2024 07:57:55
07
lut 2024

Mieszkaniec powiatu bielskiego stracił ponad tysiąc złotych, kiedy chciał kupić w internecie telefon. Zamiast zamówionego telefonu, mężczyzna otrzymał puste pudełko. 32-latek próbował wyjaśnić sprawę, ale ostatecznie kontakt ze sprzedającym się urwał.

Do policjantów z bielskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który został oszukany podczas zakupu w internecie. Jak powiedział mundurowym, znalazł na jednym z portali ofertę sprzedaży telefonu komórkowego. Zainteresował się tym ogłoszeniem z uwagi na atrakcyjną cenę towaru i napisał do sprzedającego. Ten zapewniał go, że przedmiotem sprzedaży jest telefon wraz z dokumentami. 32-latek wpłacił całość kwoty czyli 1100 złotych. Po paru dniach otrzymał…. puste pudełko. 32-latek napisał do sprzedającego, żeby wyjaśnić sprawę. Wówczas ten mu odpisał, że sprzedawał tylko pudełko po telefonie. Ostatecznie kontakt ze sprzedającym urwał się, a mieszkaniec powiatu bielskiego nie otrzymał ani telefonu, ani zwrotu pieniędzy.

Podczas zakupów w internecie pamiętajmy o ostrożności i sprawdzaniu wiarygodności sprzedających. Zachowajmy czujność szczególnie, kiedy przedmiot wystawiony jest w atrakcyjnej cenie. Robiąc zakupy w internetowym sklepie warto sprawdzić najpierw czy dana firma rzeczywiście istnieje i przeczytać komentarze innych osób. Nie działajmy w pośpiechu. Pamiętajmy, że z sieci korzystają także oszuści, którzy bez skrupułów wykorzystają brak czujności czy niewiedzę kupujących.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.