Bielsk Podlaski

Utrudnienia na DK 66. 30 zastępów strażaków z jednostek z trzech powiatów gasi duży pożar lasu w pobliżu Kleszczel w powiecie hajnowskim

Region Pt. 17.05.2024 16:46:20
17
maj 2024

Policyjny śmigłowiec pomaga gasić pożar na Podlasiu. 30 zastępów strażaków z jednostek z trzech powiatów gasi duży pożar lasu w pobliżu Kleszczel w powiecie hajnowskim. "Zadysponowano Black Hawk z wraz ze strażakami z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 7 w Warszawie" - poinformowała Polska Policja w mediach społecznościowych. "Policyjni lotnicy z wykorzystaniem podwieszanego pod śmigłowiec zbiornika Bambi Bucket, wesprą działania strażaków" - dodała Państwowa Straż Pożarna. W związku z działaniami gaśniczymi PSP w miejscowości Suchowolce (pow. hajnowski), występują utrudnienia na DK-66.

Szacunkowa wielkość pożaru to 10 hektarów. Na miejscu działa już 27 zastępów strażaków oraz dwa dromadery. Na razie nie wiadomo co mogło być przyczyną pojawienia się ognia. Jak dodatkowo informuje portal remiza.pl - podczas akcji spłonął wóz strażacki. 

Jak informuje Zespół Prasowy KWP Białystok, od ronda w Bielsku Podlaskim do miejscowości Kleszczele, trasa jest zablokowana dla pojazdów ciężarowych. Pojazdy osobowe kierowane są na rondzie w Bielsku Podlaskim na DW 689 w kierunku: Hajnówka-Dubicze Cerkiewne -Kleszczele lub w miejscowości Malinniki drogami lokalnymi. Możliwy jest też objazd drogą krajową nr 19 przez Siemiatycze.

Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.