Łosice

Łosicka kronika policyjna

Region Pon. 29.05.2023 16:48:47
29
maj 2023

Zatrzymanie nietrzeźwych kierowców i oszustwa – tymi sprawami zajmowali się w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łosicach.

Oszustwo

W środę, 24 maja w KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o oszustwie. Pokrzywdzona 24-letnia mieszkanka Łosic na jednym z portali społecznościowych kupiła wózek dziecięcy, za który przelała pieniądze w kwocie 580 zł, jednak zamówionego towaru nie otrzymała.

Kierowanie na zakazie

W czwartek, 25 maja w Bindudze, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 32-letniego mieszkańca gminy Platerów. Mężczyzna pomimo posiadania aktualnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, kierował audi niedopuszczonym do ruchu.

Oszustwo „na pracownika banku”

W środę, 24 maja w KPP Łosice przyjęto zawiadomienie o oszustwie metodą „na pracownika banku”. Nieznany sprawca wykorzystując tę metodę, instruując 52-letniego mieszkańca Łosic nakłonił go do zaciągnięcia pożyczki w banku i następnie polecił mu by przelał pieniądze na wskazane przez oszusta konto bankowe. 52-letni mężczyzna myślał, że chroni własne środki finansowe, a w rzeczywistości stracił 60 000 złotych. Postępowanie prowadzi KPP Łosice.

Oszustwo „na wypadek”

We wtorek, 23 maja 77-letnia kobieta powiadomiła o oszustwie. Jak zeznała 77-latka, na jej telefon stacjonarny zadzwoniła płacząca kobieta, która podała się za córkę. Nieznajoma stwierdziła, że miała wypadek: potrąciła kobietę w ciąży, kobieta poroniła, a jej stan jest ciężki. „Córka” powiedziała, że potrzebuje pieniędzy, by zapłacić kaucję i uniknąć więzienia. W pewnym momencie do rozmowy włączył się mężczyzna podający się za policjanta, który mówił 77-latce, jak ma się zachowywać i zastrzegł, by się nie rozłączała. Potwierdził, że trzeba wpłacić kaucję. Seniorka przekazała, że ma jedynie 55 tysięcy złotych a oszust powiedział, jak ma zapakować pieniądze, po które przyjdzie „policyjny kurier”. Po chwili do drzwi 77-latki zapukał mężczyzna, który wziął przesyłkę, w której były całe oszczędności starszej kobiety.

Nietrzeźwy kierujący

W sobotę, 27 maja w Platerowie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. 35-letni mieszkaniec gminy Platerów jechał po drodze publicznej, będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwy kierujący


W niedzielę, 28 maja w Łosicach, 19-letni mieszkaniec gminy Olszanka kierował audi, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Tekst: mł. asp. Weronika Wujek
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Kamil Skorupski
+48.504838118

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Józef Szpak Pon. 29.05.2023 12:59:59

Szanowna Pani Weroniko Wujek, proszę mi wytłumaczyć skąd oszuści wiedzą do kogo dzwonić, skąd wiedzą że te osoby mają konkretne pieniądze, skąd mają do nich nr telefonu?? Bo chyba nie taki to przypadek.