Bielsk Podlaski

Kolejny kierowca stracił auto za jazdę w stanie nietrzeźwości

Region Pon. 22.04.2024 17:32:54
22
kwi 2024

W ręce policjantów wpadł kolejny nietrzeźwy kierowca. 62-latek został zatrzymany w gminie Bielsk Podlaski. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z nowymi przepisami, jego auto zostało zatrzymane.

21 kwietnia przed północą, policjanci z drogówki w gminie Bielsk Podlaski, zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Mundurowi zwrócili na niego uwagę, ponieważ auto jechało tzw. „wężykiem”. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 62-latka. Okazało się, że mieszkaniec gminy Bielsk Podlaski ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za to przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z przepisami, które weszły w życie w marcu, policjanci zabezpieczyli też jego auto. To już trzeci samochód skonfiskowany przez mundurowych za kierowanie pod wpływem alkoholu.

Policja przypomina, że zgodnie z nowymi przepisami, za jazdę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających grozi konfiskata samochodu. Przepadek jest orzekany, kiedy w organizmie kierowcy, zawartość alkoholu przekroczy 1,5 promila, kierowca będący pod wpływem alkoholu lub środków odurzających doprowadzi do wypadku drogowego, albo kiedy nietrzeźwy bądź znajdujący się pod wpływem środka odurzającego wcześniej był już prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości czy pod wpływem środka odurzającego.

Źródło: KPP Bielsk Podlaski
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
karol Śr. 24.04.2024 06:50:19

ach ten ankohol