Siemiatycze

Ulicami Siemiatycz przeszedł Marsz dla życia i rodziny /AUDYCJA/

18
cze 2024

W obronie życia i rodziny, wiary i wartości, na których wyrosła Polska - w Siemiatyczach w niedzielę, 16 czerwca odbył się „Marsz dla życia i rodziny”. Mieszkańcy miasta i okolicy przeszli ulicami z hasłem „Zjednoczeni dla życia, rodziny, ojczyzny!”.

Z uczestnikami marszu rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.


W organizację i przebieg „Marszu dla życia i rodziny” zaangażowanych było wiele rodzin, szczególnie rodzin z małymi dziećmi. Na zaproszenie organizatora marszu, siemiatyckiego Oddziału Akcji Katolickiej, rodzice z dziećmi podjęli się posługi podczas Mszy Św., w trakcie samego marszu jak i podczas jego finału połączonego ze wspomnieniem św. Jana Pawła II.

Przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP przy pomniku Św. Jana Pawła II, w miejscu gdzie kończył się marsz państwo Adrian i Paulina Olkowiczowie z dziećmi złożyli kwiaty i zapalili znicze. Następnie głowa rodziny, tato Adrian odczytał w imieniu całej wspólnoty Akt Zawierzenia Rodzin św. Janowi Pawłowi II.

Z rodziną rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.


„Marsz dla życia i rodziny” w Siemiatyczach zorganizował siemiatycki Odział Akcji Katolickiej, wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym Katolickiego Radia Podlasie i portalu podlasie24.pl


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Agnieszka Śr. 19.06.2024 14:34:26

Piękne świadectwa. Boże rodziny

KERMIT Sob. 22.06.2024 13:45:54

SUPER.Bardzo pozytywny marsz i dużo jak na nasze miasto wzięło udział rodzin. Przy takiej tendencji spadku urodzeń to gdy widzi się wielodzietna rodzinę. 7 ro dzieci Cos niesamowitego. Oby nie pojawił się inny marsz w miasteczku ktory wychodziłby spod urzędu.