Bielsk Podlaski

Przed nami Niedziela Miłosierdzia Bożego

05
kwi 2024

W pierwszą niedzielę po Wielkanocy obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która jest początkiem Tygodnia Miłosierdzia. - Do uczynków miłosierdzia wzywani jesteśmy przez cały rok - przypomina ks. Zbigniew Karolak proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim.

Jako przykład parafialnego dzieła miłosierdzia ks. Karolak podaje jadłodzielnię, która od kilu lat funkcjonuje w Bielsku Podlaskim. Przy parafii działa też wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, Przystań Seniora, Przedszkole.

- Pan Jezus kładzie na drodze dary, które trzeba zobaczyć. To skarb otwartych oczu – widzę potrzebę i chcę ją zobaczyć. Jednocześnie znajdujemy wielką radość w tym, że możemy pomagać.

Niedziela Miłosierdzia Bożego i Tydzień Miłosierdzia przyczyniają się do większego zaangażowania w modlitwę oraz dzieła miłosierdzia. To czas budzenia szczególnej wrażliwości na potrzeby bliźnich: starszych, chorych, samotnych i bezdomnych.

W tym roku Niedzielę Miłosierdzia obchodzić będziemy 7 kwietnia. Będzie to początek Tygodnia Miłosierdzia, któremu towarzyszyć będą słowa: „…każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, kto życie od Niego otrzymał” (1 J 5, 1). Bp Wiesław Szlachetka przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski w słowie na Niedzielę Bożego Miłosierdzia napisał „Bóg pragnie miłości, która wyraża się przez miłość bliźniego”.

O miłosierdziu w praktyce, o dziełach miłosierdzia podejmowanych od lat w parafii pw. Opatrzności Bożej w Bielsku Podlaskim z proboszczem parafii ks. Zbigniewem Karolakiem rozmawiała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.Fot: ABol/Archiwum
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.